Aquesta caixa s'utilitza com a punt de terminació per al cable d'alimentació per connectar-se amb el cable de derivació en el sistema de xarxa de comunicació FTTx.
Integra l'empalmament, la divisió, la distribució, l'emmagatzematge i la connexió de cables de fibra en una sola unitat. Alhora, proporciona una protecció i gestió sòlides per a la construcció de la xarxa FTTx.
| Estructura totalment tancada, estar en bon estat | Subjecció per a cable d'alimentació i cable de descens, empalmament de fibra, fixació, |
| Protegeix i gestiona el cable de manera eficaç | emmagatzematge, distribució... etc., tot en un |
| Assegurat amb mecanisme de bloqueig antirobatori | Apte per a adaptadors dúplex SC i LC i pigtail |
| Mida estàndard, pes lleuger | Fàcil d'operar |
| Material PC + ABS d'alta qualitat | Muntatge a paret i a pal (accessoris opcionals) |
| Bones propietats de protecció contra la pols i la humitat, IP65 | Apte tant per a ús exterior com interior |
| Temperatura de treball | -40 °C ~+85 °C |
| Humitat relativa | ≤ 85% (+30 °C) |
| Pressió atmosfèrica | 70 kPa ~ 106 kPa |
| Pèrdua d'inserció | ≤ 0,2 dB |
| Pèrdua de retorn UPC | ≥ 50dB |
| Pèrdua de retorn d'APC | ≥ 60dB |
| Inserir i treure vida | ≥ 1000 vegades |
| Aïllament | El dispositiu de posada a terra està aïllat amb la caixa de terminació, IR ≥1000m Ω/500V (corrent continu) |
| Voltatge de resistència | Entre el dispositiu de connexió a terra i el cos de la caixa, la tensió de resistència és superior a 3000 V/min, no Trencament i flaixada. U ≥3000V (corrent continu) |
| Dimensions | Dimensions d'instal·lació |
| 225 mm x 200 mm x 65 mm (AxBxC) | 168 mm x 210 mm (AxL) |