Les càrregues de terminació absorbeixen energia de radiofreqüència (RF) i microones i s'utilitzen habitualment com a càrregues fictícia d'antenes i transmissors. També s'utilitzen com a ports de coincidència en molts dispositius de microones multiport, com ara acobladors circulars i direccionals, per fer que aquests ports que no participen en la mesura es terminin en la seva impedància característica per tal de garantir una mesura precisa.
Les càrregues de terminació, també anomenades càrregues fictícies, són els dispositius d'interconnexió passiva d'1 port, que proporcionen una terminació de potència resistiva per terminar correctament el port de sortida d'un dispositiu o per terminar un extrem d'un cable RF. Les càrregues de terminació Telsto es caracteritzen per un baix VSWR, una alta capacitat de potència i estabilitat de rendiment. S'utilitzen àmpliament per a DMA/GMS/DCS/UMTS/WIFI/WIMAX, etc.
| Material i revestiment | |
| Contacte central | Llautó / Revestiment de plata |
| Aïllant | PTFE |
| Cos i conductor exterior | Llautó / aliatge xapat amb trialiatge |
| Junta | Goma de silicona |
| Característiques elèctriques | |
| Característiques Impedància | 50 ohms |
| Rang de freqüència | CC ~ 6 GHz |
| Humitat de treball | 0-90% |
| Pèrdua d'inserció | 0,08 a 3 GHz-6,0 GHz |
| ROE | 1.1@3GHz |
| Rang de temperatura ℃ | -35~125 |
Instruccions d'instal·lació del cable súper flexible N o 7/16 o 4310 1/2″
Estructura del connector: (Fig. 1)
A. femella frontal
B. femella posterior
C. junta

Les dimensions de desmuntatge són les que es mostren al diagrama (Fig. 2), cal parar atenció durant el desmuntatge:
1. La superfície final del conductor interior ha d'estar bisellada.
2. Elimineu les impureses com ara les incrustacions de coure i les rebaves de la superfície final del cable.

Muntatge de la peça de segellat: Cargoleu la peça de segellat al llarg del conductor exterior del cable tal com es mostra al diagrama (Fig. 3).

Muntatge de la femella posterior (Fig3).

Combineu la femella davantera i posterior cargolant-la tal com es mostra al diagrama (Figs. (5))
1. Abans de cargolar, unteu una capa de greix lubricant a la junta tòrica.
2. Mantingueu la femella posterior i el cable immòbils. Cargoleu el cos de la carcassa principal al cos de la carcassa posterior. Cargoleu el cos de la carcassa principal del cos de la carcassa posterior amb una clau anglesa. El muntatge està acabat.
