Els acobladors direccionals de banda ampla de Telsto proporcionen un acoblament pla d'una ruta de senyal a una altra en una sola direcció (conegut com a directiu). Normalment consisteixen en una línia auxiliar que s'acobla elèctricament a una línia principal. Un extrem de la línia auxiliar està equipat permanentment amb una terminació adaptada. La directiva (la diferència entre l'acoblament en una direcció en comparació amb l'altra) és d'aproximadament 20 dB per als acobladors. Els acobladors direccionals s'utilitzen sempre que cal separar una part d'un senyal o combinar dos senyals. Telsto ofereix acobladors direccionals de banda estreta i banda sense fil amb un acoblament que oscil·la entre 3 dB i 50 dB o més.
| Característiques elèctriques | |
| Característiques Impedància | 50 ohms |
| Rang de freqüència | 698-2700 MHz |
| Capacitat màxima de potència | 300w |
| Aïllament | ≥26 dB |
| Pèrdua d'inserció | ≤1,7 dB |
| ROE | ≤1,25 |
| Tipus de connector | N-Femella |
| Quantitat de connectors | 3 |
| Temperatura de funcionament | -30-+55℃ |
| Aplicacions | IP65 |
| Grau d'acoblament, dB | 6 |
| Acoblament, dB | 6,0 ± 1,0 |
| Pes net, kg | 0,36 |
| Humitat | 0 a 95% |
| IMD3, dBc@+43DbMX2 | ≤-150 |
Instruccions d'instal·lació del cable súper flexible N o 7/16 o 4310 1/2″
Estructura del connector: (Fig. 1)
A. femella frontal
B. femella posterior
C. junta

Les dimensions de desmuntatge són les que es mostren al diagrama (Fig. 2), cal parar atenció durant el desmuntatge:
1. La superfície final del conductor interior ha d'estar bisellada.
2. Elimineu les impureses com ara les incrustacions de coure i les rebaves de la superfície final del cable.

Muntatge de la peça de segellat: Cargoleu la peça de segellat al llarg del conductor exterior del cable tal com es mostra al diagrama (Fig. 3).

Muntatge de la femella posterior (Fig3).

Combineu la femella davantera i posterior cargolant-la tal com es mostra al diagrama (Figs. (5))
1. Abans de cargolar, unteu una capa de greix lubricant a la junta tòrica.
2. Mantingueu la femella posterior i el cable immòbils. Cargoleu el cos de la carcassa principal al cos de la carcassa posterior. Cargoleu el cos de la carcassa principal del cos de la carcassa posterior amb una clau anglesa. El muntatge està acabat.
