El tipus N és un tipus de connector de baixa a mitjana potència amb acoblament de cargol. Els connectors N estan disponibles amb una impedància de 50 ohms i 75 ohms. El mecanisme d'acoblament de tipus cargol proporciona una connexió robusta i fiable. Hi ha estils de connector disponibles per a cables flexibles, conformables, semirígids i corrugats. Per a aquesta sèrie s'utilitzen processos de terminació de cable tant amb engarçat com amb brida.
La característica del connector és l'alta fiabilitat, el gran rendiment de vibració, l'excel·lent rendiment mecànic i elèctric, etc. S'utilitzen en connexió amb cables coaxials RF en instruments de ràdio, equips de comunicació, proves de microones i sistemes de llançament a terra en circumstàncies de vibració i inclemències meteorològiques. Mitjançant l'ús de cables semirígids o semiflexibles, aquest tipus obtindrà una VSWR més petita i la freqüència pot arribar a 11 GHz.
| Producte | Descripció | Núm. de peça |
| Tipus DIN 7/16 | Connector DIN femella per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-DINF.12-RFC |
| Connector DIN femella per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-DINF.12S-RFC | |
| Connector DIN femella per a cable RF flexible d'1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| Connector DIN femella per a cable RF flexible d'1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| Connector DIN femella d'angle recte per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-DINFA.12-RFC | |
| Connector DIN femella d'angle recte per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| Connector DIN mascle per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-DINM.12-RFC | |
| Connector DIN mascle per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-DINM.12S-RFC | |
| Connector DIN femella per a cable coaxial RF de 7/8" | TEL-DINF.78-RFC | |
| Connector DIN mascle per a cable coaxial RF de 7/8" | TEL-DINM.78-RFC | |
| Connector DIN mascle per a cable RF flexible d'1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Tipus N | Connector N femella per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-NF.12-RFC |
| Connector N femella per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-NF.12S-RFC | |
| Connector femella N angular per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-NFA.12-RFC | |
| Connector femella N angular per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-NFA.12S-RFC | |
| Connector N mascle per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-NM.12-RFC | |
| Connector N mascle per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-NM.12S-RFC | |
| Connector N mascle angular per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-NMA.12-RFC | |
| Connector N mascle angular per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-NMA.12S-RFC | |
| Tipus 4.3-10 | Connector femella 4.3-10 per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310F.12-RFC |
| Connector femella 4.3-10 per a cable RF flexible de 7/8" | TEL-4310F.78-RFC | |
| Connector femella d'angle recte 4.3-10 per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310FA.12-RFC | |
| Connector femella d'angle recte 4.3-10 per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| Connector mascle 4.3-10 per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310M.12-RFC | |
| Connector mascle 4.3-10 per a cable RF flexible de 7/8" | TEL-4310M.78-RFC | |
| Connector mascle d'angle recte 4.3-10 per a cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310MA.12-RFC | |
| Connector mascle d'angle recte 4.3-10 per a cable RF súper flexible de 1/2" | TEL-4310MA.12S-RFC |

Model:TEL-NM.12-RFC
Descripció
Connector N mascle per a cable coaxial flexible de 1/2″
| Material i revestiment | |
| Contacte central | Llautó / Revestiment de plata |
| Aïllant | PTFE |
| Cos i conductor exterior | Llautó / aliatge xapat amb trialiatge |
| Junta | Goma de silicona |
| Característiques elèctriques | |
| Característiques Impedància | 50 ohms |
| Rang de freqüència | CC~3 GHz |
| Resistència d'aïllament | ≥5000MΩ |
| Rigidesa dielèctrica | ≥2500 V rms |
| Resistència de contacte central | ≤1.0 mΩ |
| Resistència de contacte exterior | ≤1.0 mΩ |
| Pèrdua d'inserció | ≤0,05 dB a 3 GHz |
| ROE | ≤1.12@3.0GHz |
| Rang de temperatura | -40~85℃ |
| PIM dBc (2 × 20 W) | ≤-160 dBc (2 × 20 W) |
| Impermeable | IP67 |
Instruccions d'instal·lació del cable súper flexible N o 7/16 o 4310 1/2″
Estructura del connector: (Fig. 1)
A. femella frontal
B. femella posterior
C. junta

Les dimensions de desmuntatge són les que es mostren al diagrama (Fig. 2), cal parar atenció durant el desmuntatge:
1. La superfície final del conductor interior ha d'estar bisellada.
2. Elimineu les impureses com ara les incrustacions de coure i les rebaves de la superfície final del cable.

Muntatge de la peça de segellat: Cargoleu la peça de segellat al llarg del conductor exterior del cable tal com es mostra al diagrama (Fig. 3).

Muntatge de la femella posterior (Fig3).

Combineu la femella davantera i posterior cargolant-la tal com es mostra al diagrama (Figs. (5))
1. Abans de cargolar, unteu una capa de greix lubricant a la junta tòrica.
2. Mantingueu la femella posterior i el cable immòbils. Cargoleu el cos de la carcassa principal al cos de la carcassa posterior. Cargoleu el cos de la carcassa principal del cos de la carcassa posterior amb una clau anglesa. El muntatge està acabat.
