Aplicació del cable òptic de fibra òptica:
xarxa de cable òptic de comunicació per fibra òptica
xarxa d'accés de banda ampla de fibra
CATV, instruments de fibra, LAN de fibra
Cable de connexió de fibra òpticaResum:
Quant al connector de fibra òptica, la UIT l'anomena un tipus de component passiu de llum que pot connectar dues o més línies de fibra de manera estable, però no sempre. Pot fer una connexió estreta per al cable de fibra i fer una transmissió meravellosa per a l'energia lluminosa.
Cable de connexió de fibra òptica Tipus opcionals:
FC, SC, ST, LC, MTRJ, MU, SMA, FDDI, E2000, Sc/pc
| tipus | Pèrdua d'inserció NACIONAL | Pèrdua d'inserció EMPRESA | Pèrdua d'inserció OUR | Pèrdua de retorn NACIONAL | Pèrdua de retorn EMPRESA | Pèrdua de retorn OUR |
| PC | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| UPC | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| APC | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
Dades de fiabilitat tècnica (prova)
| Element de prova | Condició de prova |
| Resistència a la humitat | Temperatura: 85º C / humitat relativa 85% / 14 dies / pèrdua d'inserció ‹ 0,1 dB |
| canvi de temperatura | Temperatura-40º:C~+75º:C/humitat relativa 10%-80% /42 repeticions/14 dies/pèrdua d'inserció ‹ 0,1dB |
| Posar en aigua | temperatura 43ºC, /PH 5.5,/ 7 dies /pèrdua d'inserció ‹0.1dB |
| vitalitat | Oscil·lació 1,52 mm / freqüència 10 Hz ~ 55 Hz, / X? Y? Z tres direccions: 2 hores / pèrdua d'inserció ? 0,1 dB |
| Flexió de càrrega | 0,454 kg de càrrega/cercle 100 pèrdua d'inserció ‹0,1 dB |
| torsió de càrrega | 0,454 kg de càrrega/10 cercles/pèrdua d'inserció ‹0,1 dB |
| Resistència a la tracció | Estirament de 0,23 kg (fibra nua), inserció d'1,0 kg (amb closca) ‹0,1 dB |
| vaga | Alçada 1,8 m, tres direccions, 8 en cada direcció / pèrdua d'inserció ‹ 0,1 dB |
| Estàndard de referència | Pèrdua d'inserció de Bellcore TA-NWT-001209 ‹ 0,1 dB |